2-pack Bass Habit E300D1 låda & SE2100.1DF, baspaket
Två förstärkare med kontroller för ljudinställningar och anslutningar.
Mängder med bas! 2-pack med de imponerande Elite E300 från Bass Habit i låda från Auto-Connect, drivet av ett 2100W-monoblock!
Kampanj
Paketlösning
Paketlösningar
Beskrivning
Elite-basen från Bass Habit är riktigt kaxig! I Auto Connects portade 2x12"-låda kommer den bjuda på massvis med grym bas i ljudbygget. I detta paket paras det ihop tillsammans med det vansinnigt kompetenta slutsteget SPL Elite 2100.1DF. Ren och skär basglädje!
  • 1000W RMS / 2000W MAX
  • 2x1 Ohm impedans
  • Papperskon med dammkåpa av polypropylen
  • Kraftig upphängning
  • 3" talspole i aluminium
Auto-Connect VE212PRB är en färdigbyggd 2x12" baslåda med mattsvart finish, särskilt framtagen för dig som vill tfå till ordentligt med bas i bilen. Lådan är extra förstärkt för att ge maximal stabilitet och optimera ljudtrycket. Lådan har två kammare med 58 liter vardera, avstämda i 45 Hz. Denna låda ger bra förutsättningar för att imponera på polarna eller skrämma livet på fotgängare!
  • Portad baslåda
  • 58 liter per kammare, perfekt för ett stort antal 12" element på marknaden
  • Förstärkt för extra stabilitet
  • Avstämning: 45 Hz
  • Mått: 918 x 400 x4 45/50 mm
  • Hålmått: 285 mm
  • Vikt: 34 kilo
Lådan är byggd med 19 mm MDF och slitsad port för minimalt blåsljud. Försänkta gavlar och en mellanvägg inuti lådan, dessutom med en extra dubbelbaffel för maximal stadga. Dubbla kammare på 58 liter vardera, med en avstämning på 45 Hz.
  • Kraftfullt fullregistersteg
  • 2100W RMS i 1 Ohm
  • 1450W RMS i 2 Ohm
  • 850W RMS i 4 Ohm
  • Anslutningar för 35mm² strömkabel
Läs mer Dölj