Baslådor och förstärka, 2-pack DS18 ZXI12.4D & GAS MAX PA1-3000.1DZ1.
Två subwoofers i svart design för ljudsystem.
Subwoofer med robust design, avsedd för kraftfull basåtergivning.
Subwoofer med kraftig magnet och ventilationsöppningar för bättre ljud.
Baskit med två förstärkare för ljudsystem. Kompakt och kraftfull design.
2-pack DS18 ZXI12.4D & GAS MAX PA1-3000.1DZ1, baspaket
Baksidan av två bilförstärkare med olika anslutningar och kontroller.
Kraftfullt och kaxigt 2x12" baspaket med monoblock från GAS!
Beskrivning
  • Prisvärd 12 tums bas som älskar djupbas
  • Grov och långslagig Quad-stackad magnet
  • 1000W RMS / 2000W MAX
  • 3tums talspole
  • 2x4 Ohm impedans
  • 32 mm Xmax
  • Trivs i både portade och slutna lådor
  • Säljs styckvis!
DS18 ZXI12.4D
Upplev bas som aldrig förr med DS18:s ZXI-serie - det självklara valet för entusiaster som längtar efter djupbas! ZXI är kända för sina långslagiga element och ZXI12.4D är inget undantag. Detta baselement hanterar effekter så höga som 2000W samtidigt som den levererar jämnt frekvenssvar neråt i djupbasens avgrunder. Det lägre än normala Fs-värdet gör att den trivs perfekt i lite större lådor med lägre avstämning. Oavsett om du föredrar slutna eller portade lådor kommer ZXI12.4D trivas perfekt i båda, vilket ger dig flexibiliteten att optimera placeringen i alla fordon.
MAX PA1-3000.1DZ1 är ett nätt och snyggt kraftpaket som verkligen kan leverera! Tack vare en galet hög effektivitet levererar detta kompakta slutsteg hela 3000W RMS i 1 Ohm. Det innebär rejält med kraft - rakt ut till ljudbygget! Perfekt för dig som eftersöker maximal effekt. Detta är även ett fullregisterslutsteg som dessutom ger dig möjligheten att driva på ett större antal midbas/mellanregister och diskanter. Mångsidighet som heter duga!
  • 3000W RMS i 1 Ohm
  • Rejäl kylning
  • Moderna Klass D-kretsar för bästa tänkbara effektivitet
  • Bass remote med inbyggd CLIP-lampa ingår
Hög effektivitet, fantastisk kylning
Specifikationer
1x3000W @ 1 Ohm
1x1700W @ 2 Ohm
1x900W @ 4 Ohm
Frekvensomfång: 15-22.000 Hz
Bass EQ: 35-70 Hz (0-12 dB)
Lågpassfilter: 50-22.000 Hz
Hög-/bandpassfilter: 15-80 Hz
Dämpfaktor: >120
Kopplingsschema
Läs mer Dölj
Kampanj
Paketlösning
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
Antal:
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid Beställningsvara
Artnr: SETZXI124DPKT1
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
  • Tillverkare: DS18
    Typ: Dubbel
    Storlek: 12 tum
    Impedans: 2x4 Ohm