3-pack GAS MAX S1-8D1 & MAX A2-1500.1D, baspaket till jänkare
Bakpanel med kontroller och anslutningar för förstärkarbas.
Dags att bygga in nytt ljud i raggarbilen? Ett kraftfullt baspaket med 3st tunga 8tums basar från GAS som passar perfekt under hatthyllan i de flesta jänkare och ett starkt 1500W monoblock!
Kampanj
Paketlösning
Paketlösningar
2-pack GAS MAX S1-8D1 & MAX A2-1500.1D, baspaket
Passar min bil
Beskrivning
Är det dags att uppgradera ljudsystemet i din raggarbil? Här har vi ett kraftfullt baspaket med 3st tunga 8-tums baselement från GAS och ett strömstarkt och välljudande 1500W monoblock, perfekt anpassat för installation under hatthyllan i de flesta amerikanska bilar. Bygg din egen måttanpassad låda till detta paket och du är hemma, skål!
Klicka här för lådritning!
  • Grym design
  • Kraftfullt 8" baselement
  • 550W RMS / 1100W MAX
  • 2x1 Ohm
  • 25-200 Hz
  • 2.5" talspole i ren koppar
  • Ordentliga tryckterminaler
GAS MAX A2-1500.1DL är ett strömstarkt monoblock som kan ge ut 1500W RMS i 1 Ohm och är särskilt framtaget för entusiaster! Här har GAS haft en vision om en serie slutsteg med noggrant utvalda komponenter som både låter grymt bra och kan ge ut rikligt med ström. Ett steg som gör sig utmärkt till både SPL- och SQ/SQL-ljudbyggen.
  • 1500W RMS i 1 Ohm
  • Klass D
  • Fantastiskt ljud
  • Bass remote ingår
  • MAX LINK-stöd, länka ihop två steg med varandra
  • Grymma inställningsmöjligheter
Ett försteg utan motstycke
Kopplingsschema
Läs mer Dölj