Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07 i gruppen Billjud / Vad passar i min bil / Ssangyong hos BRL (240853952)
Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07
Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07
Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07
Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07
Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07

Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07

ProClip till Ssang Yong Rexton 06-07.

Kampanj

Beskrivning

Brodit 853952 - ProClip. ProClip är en monteringsbygel som monteras på bilens instrumentbräda. På ProClip kan du montera t ex en hållare till mobiltelefonen eller handdatorn. Trafiksäkert och bekvämt -du har alltid din mobiltelefon, handdator etc. inom bekvämt räckhåll. ProClip är speciellt utformad till varje bilmodell och går snabbt och lätt att montera. Monteringen skadar inte bilens inredning och du behöver inga specialverktyg. Tillverkad i svart ABS-plast. Monteringsanvisning medföljer.

  • Brodit ProClip
  • Ssang Yong Rexton 06-07
  • Angled mount




Läs igenom hela anvisningen noga och titta på bilderna innan monteringen påbörjas.
Detta ProClip-fäste består av två delar.
Del 1. Monteringsdel (den minsta delen)
Del 2 Monteringsplatta

1. Pressa in den medsända springöppnaren i springan i instrumentbrädan för att vidga springan. Avlägsna skyddsplasten på den dubbelhäftande tejpen på Del 1

2. Pressa in den vinklade kanten på del 1 i springan intill springöppnaren. Pressa Del 1 uppåt så att den vinklade kanten går helt i springan och hakar fast bakom instrumentbrädans nedre del. Avlägsna springpöppnaren.

3. Öppna upp de förborrade hålen i Del 2 med en skruvmejsel. Avlägsna skyddsplasten på den dubbelhäftande tejpen på Del 2. Placera Del 2 på Del 1 så att hålen passar och tejpen är nedåt. Skruva fast Del 2 på Del 1 med de medsända skruvarna.

4. ProClip färdigmonterad.

Brodit ProClip
Brodits tvådelade monteringslösning ger dig en installation som passar dina behov perfekt. Den ena delen är en enhetshållare, anpassad för just din mobiltelefon, surfplatta eller annan handhållen enhet. Tillsammans med denna används en ProClip - ett monteringsfäste designat specifikt för din bilmodell. ProClip installeras helt utan skruvar och utan att skada bilens interiör. Flexibelt, stabilt och säkert. Enklare blir det inte!

För att hitta hållare till din enhet: Klicka här
För att hitta fäste till din bil: Klicka här



Passar till
Ssang Yong Rexton 06-07

Läs mer Dölj

Brodit ProClip, Ssang Yong Rexton 06-07

ProClip till Ssang Yong Rexton 06-07.

Kampanj

298 kr
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
 
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid 4-6 arbetsdagar
Artnr: 240853952
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).

    Den här produkten har inga recensioner.

60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Modell: Ssang Yong Rexton 06-07
      Typ: ProClip
      Övrigt: Angled mount
    • Butikslager
    • Om varumärket
    • Brodit
    • Du har nyligen tittat på
    • Liknande produkter
    • Stereoram FP-35-00
      Passar min bil
      195 kr
    • Du kanske gillar
    • Manualer/Dokument
    • Rekommenderade tillbehör
    Logga in

    Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

    OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.