Dayton Audio UMII18-22, 18
En närbild av ett 18\
Dayton Audio UMII18-22, 18" baselement
Kampanj
Beskrivning
Dayton Audio UMII18-22 är ett otroligt välljudande och kraftfullt baselement som levererar stram och ren basåtergivning, perfekt för både stereoanläggningar, hemmabiosystem eller bilstereo. Den nya andra generationen har förbättrats för att höja prestandan ytterligare. Ultimax-serien har gjort Dayton känd över hela världen, riktad mot seriösa DIY-byggare som vill skapa en baslåda som kan flytta stora mängder luft. Med dubbla 2 Ohms talspolar kan slutimpedansen anpassas till 1 Ohm parallellt eller 4 Ohm i serie, beroende på förstärkarens kapacitet.
  • Kraftfullt 18" med dubbla, 4-lagers 3" talspolar på 2 Ohm vardera
  • 1200W RMS
  • Impedans: 4 Ohm i serie, 1 Ohm i parallel
  • Xmax: 28 mm
Läs mer Dölj
Lagerstatus
Leveranstid Beställningsvara
Beräknad åter i lager 2026-06-02
Artnr: 860UMII1822
      Högtalartyp: Baselement
      Storlek: 18 tum
      Effekt (RMS): 1200 W
      Impedans: 2x2 Ohm