DS18 PRO-HA102/BK, svart 2tums horn till driver
Svart horn i aluminium till driver med 2tums hals och 4-skruvsinfästning.
Kampanj
Paketlösningar
Beskrivning
DS18 PRO-HA102/BK är ett svart horn i aluminium till driver med 2tums hals och 4-skruvsinfästning. Ett långt horn på 122mm monteringsdjup som passar på alla DS18:s 2tums-drivers. Vad är en driver egentligen? Kortfattat kan man säga att det är en diskant, fast mycket större. Detta innebär att den spelar djupare i frekvens och kan ofta spela ända ner i mellanregistret, så att den återger sångröster och dylikt samtidigt som den spelar diskant.
  • 2tums horn med 4-skruvsinfästning
  • 35° spridning
  • 122mm monteringsdjup
  • Aluminium
  • Finns i flera färger och utföranden
  • Passar alla DS18:s 2tum-drivers med 4-skruvinfästning (4x 6.8 mm, Ø102 mm)
  • Säljs styckvis!
DS18 PRO-HA/102BK
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Storlek: 6.5" / 165 mm
Diameter (hals): 2" / 50.8 mm
Spridning: 35° cirkulärt
Material: Aluminium
Yttermått: 180 mm
Totalt djup: 131.5 mm
Monteringsdjup: 122 mm
Monteringshål: 145 mm
Skruvmönster (driver): 4x 6.8 mm, Ø102 mm
Skruvmönster (horn): 4x 5.5 mm, Ø161 mm
Läs mer Dölj
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Vi rekommenderar 
MDF-ring, 6.5 tum
MDF-ring, 6.5 tum
Köp
Info
Artnr: 803PROHA102BK
    • Tillverkare: DS18
      Högtalartyp: Horn till driver
      Storlek: 2 tum
      Yttermått: 180 mm