DS18 PRO-HP102/BK, svart 2tums horn till driver
Svart horn i plast till driver med 2tums hals och 4-skruvsinfästning.
Kampanj
Beskrivning
  • 2 tums bolt on-horn
  • 35° spridning för riktat ljud
  • Tillverkat i ABS-plast
  • Passar drivers med 4-bultsinfästning
  • 6.5 tum nominell storlek
  • Djup på ca 122 mm
  • Svart finish
DS18 PRO-HP102/BK
Djupet på drygt 122 mm ger en form som bidrar till hornets riktade egenskaper. Det gör att ljudet inte bara sprids, utan också projiceras framåt på ett mer kontrollerat sätt. Resultatet är en tydligare och mer fokuserad återgivning, särskilt i mellanregister och diskant.
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Typ: Bolt on-horn
Halsdiameter: 2" / 50.8 mm
Nominell diameter: 6.5" / 165 mm
Spridning: 35°
Material: ABS-plast
Färg: Svart
Ytterdiameter: 162.5 mm
Totalt djup: 131.5 mm
Monteringsdjup: 122 mm
Monteringshål: 138 mm
Bultmönster horn: 161 mm x 4 x 5.5 mm
Bultmönster driver: 102 mm x 4 x 6.8 mm
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Vi rekommenderar 
MDF-ring, 6.5 tum
MDF-ring, 6.5 tum
Köp
Info
Artnr: 803PROHP102BK
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: DS18
      Högtalartyp: Horn till driver
      Storlek: 2 tum
      Yttermått: 180 mm