Svarta SPL-diskanter, modell DS18 PRO-TW120B, i par.
Svart SPL-diskant med rund form och fästhål för montering.
Svart SPL-diskant med konisk diskantelement, designad för ljudsystem.
Svart SPL-diskant med låg profil och robust konstruktion, designad för ljudsystem.
Svart SPL-diskant med rund design, avsedd för ljudsystem.
DS18 PRO-TW120B, svart SPL-diskant, par
Svart SPL-diskant med rund form och monteringshål, modell DS18 PRO-TW120B.
Svart hållare för DS18 PRO-TW120B SPL-diskant, par.
Svart SPL-diskantpar med rund design och logotyp.
Minstingen bland SPL-diskanter från DS18 bjuder på ett stort ljud i kompakt format!
Kampanj
Beskrivning
DS18 PRO-TW120B är ett par högljudda 1" horndiskanter som är grundpelaren i ditt högljudda SPL-bygge! Känsligheten ligger på höga 103 dB vilket garanterar att dessa diskanter kommer väsnas gott och väl. Komplettera med ett par 6.5" eller 8" midbasar från DS18 för en perfekt kombination som hörs på långa vägar med tydlig och detaljerad ljudkvalitet!
  • 60W RMS / 120W MAX
  • 4 Ohm impedans
  • Hög känslighet på 103 dB
  • Passar perfekt i allt från raggarplankor till dörrar
  • Kompakta yttermått
  • Adapterring (svart) ingår för runt monteringshål
  • Säljs parvis!
DS18 PRO-TW120B
PRO-TW120B är inte vilken diskant som helst - de är ett bevis på de åratal av expertis och prestanda som DS18 levererat. TW120B får dina favoritlåtar att leva genom att låta diskanttonerna sväva högt över molnen med en oklanderlig detaljrikedom. Med en imponerande frekvensrespons från 2kHz till 20kHz säkerställer dessa horndiskanter att varje ton återges med en imponerande precision.
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Storlek: 3tum / 76 mm
Impedans: 4 Ohm
Effekttålighet (RMS): 60W
Effekttålighet (MAX): 120W
Känslighet: 103 dB 1W/1m
Frekvensomfång: 2kHz - 20kHz
Rekommenderad delning: 4kHz HPF
Talspole: 1tum / 25.4 mm
Magnet: 6.5oz ferrit
Ytterdiameter: 80 mm
Ytterdiameter med adapterring: 96 mm
Monteringshål: 72 mm
Monteringsdjup: 42 mm
Monteringsdjup med adapterring: 35 mm
Läs mer Dölj
Vi rekommenderar 
DLS Diskantfilter 4000Hz 12dB/okt, par
Köp
Info
MDF-ring till diskant, 72 mm
MDF-ring till diskant, 72 mm
Köp
Info
Artnr: 803PROTW120B
    • Tillverkare: DS18
      Högtalartyp: Horndiskant
      Storlek: 1 tum
      Känslighet: 103 dB
      Effekt (MAX): 120 W
      Effekt (RMS): 60 W
      Impedans: 4 Ohm
      Monteringsdjup: 42 mm
      Yttermått: 80 mm
      Monteringshål: 72 mm