GAS MAD B1-310 & MAD A2-600.1DFL med GAS MAD PB1-46, raggarpaket
Högtalarlåda med anslutningar för GAS MAD-produkter.
Bakpanel av förstärkare med anslutningar för ström, högtalare och säkring.
En svart förstärkare med kontroller och anslutningar på baksidan.
Paket med 6.5" raggarplanka, två slutsteg från MAD A2-serien och grym 3x10" bas från GAS!
Kampanj
Paketlösning
Beskrivning
Bra ljud, enkelt. Släng in detta paket med sluten 3x10" baslåda, två MAD A2-slutsteg och cool raggarplanka i bilen, koppla och låt musiken flöda!
  • Sluten baslåda med tre 10" baselement
  • 750W RMS / 1500W MAX
  • 1.33 Ohm
  • Använd de medföljande fötterna för att rikta lådan nedåt
  • Kaxig GAS MAD-design
  • 40 Hz avstämning (F3: 49 Hz)
Söker du en baslåda med tight och rapp bas?
Då är detta en baslåda för dig! Den snyggt dekorerade och stabila lådan tillverkas av 15mm MDF som täckts med svart filtmatta. Lådorna är internt stagade för extra stabilitet! Tre Snygga skyddande galler, med unik A-design, medföljer. Om du vill skydda baslådan ytterligare medföljer fyra stycken plastfötter som gör det möjligt att rikta baselement nedåt - detta ger extra basstöd och några extra decibel, helt gratis!
MAD A2-600.1DFL är ett kraftfullt och imponerande monoblock! Detta är ett fullregistersteg, vilket innebär att det kan användas för att driva en baslåda eller midbasar/mellanregister. Med MAD A2-serien har GAS tagit fram slutsteg som både förbättrar ljudet och även ger bygget den kraft det förtjänar. I 1 Ohm kan detta lilla monster ge ut 600W! För dig som vill ha total kontroll över ljudet hittar du även ett hög- och lågpassfilter med stöd för bandpassdelning. Perfekt för dig som tänkt driva midbasar på MAD A2-600.1DFL!
  • 1x600W RMS i 1 Ohm
  • 1x420W RMS i 2 Ohm
  • 1x280W RMS i 4 Ohm
  • Kaxig design
  • Rejäl kylning
  • Fantastiskt ljud
  • Bass Remote medföljer
  • Klass D
  • MAD LINK-stöd, länka ihop två steg med varandra
  • Högnivåingång med autostart
  • CLIP-indikator
GAS MAD PB1-46
  • Färdigmonterad planka - packa upp, koppla in och börja spela!
  • Fyra 6.5" midbasar, två SPL-diskanter
  • 2+2 Ohm
  • 340W RMS / 680W MAX
  • Frekvensomfång: 100-20.000 Hz
  • 97 dB känslighet
  • Smarta terminaler
  • Mått (BxHxD): 950 x 200 x 169 mm
GAS MAD A2-85.2 är ett kraftfullt och imponerande 2-kanaligt slutsteg! Detta slutsteg gör sig utmärkt till både stora och små projekt. En svårslagen ljudförbättrare, som levererar rejält med effekt samtidigt som GAS har sett till att ljudet prioriteras. Förstärkareffekten ligger på 2x85W RMS i 4 Ohm och har ett variabelt delningsfilter för hög-, låg och bandpass - utmärkt för bland annat midbasar. I bryggat läge är det även möjligt att använda slutsteget för bland annat att driva en baslåda!
  • 2x85W RMS i 4 Ohm
  • 2x125W RMS i 2 Ohm
  • 1x250W RMS i 4 Ohm (i bryggkopplat läge)
  • Kaxig design
  • Rejäl kylning
  • Fantastiskt ljud
  • Klass AB
  • Högnivåingång med autostart
  • RCA-utgång, för smidig vidarekoppling till annat slutsteg
  • CLIP-indikator
Läs mer Dölj