GAS MAX B1-18 & MAD A2-600.1DFL, kompakt 8" baspaket
GAS kompakta portade baslåda med 8" baselement och strömstarkt slutsteg i ett baspaket som imponerar!
Kampanj
Paketlösning
Beskrivning
MAX B1-18 är baslådan som levererar grym bas - i ett svårslaget kompakt format. I lådan hittar du ett specialbyggt baselement som tagit inspiration från storsäljarna ur MAX S1-serien. Bland annat har elementen två talspolar med 2 Ohm impedans, för ett ökat antal inkopplingsmöjligheter! Du kan välja att koppla basarna i 1 Ohm, 2+2 Ohm eller 4 Ohm. Detta är en baslåda som perfekt balanserar kraft, vikt och musikalitet - utan att offra viktigt plats i bilen.
  • Basreflexlåda med spaltport
  • Kaxigt 8" stort baselement
  • Grym bas från en kompakt låda!
  • 500W RMS / 1000W MAX
  • 1/2+2/4 Ohm
  • Använd de medföljande fötterna för att rikta lådan nedåt
  • Cool MAX-design med grå brodyr av text
  • Lådvolym: 17 liter
Kompromisslös baslåda
Förvånansvärt kompakt!
Rejäl bas - utan att offra plats för matkassar
Högpresterande baselement
MAD A2-600.1DFL är ett kraftfullt och imponerande monoblock! Detta är ett fullregistersteg, vilket innebär att det kan användas för att driva en baslåda eller midbasar/mellanregister. Med MAD A2-serien har GAS tagit fram slutsteg som både förbättrar ljudet och även ger bygget den kraft det förtjänar. I 1 Ohm kan detta lilla monster ge ut 600W! För dig som vill ha total kontroll över ljudet hittar du även ett hög- och lågpassfilter med stöd för bandpassdelning. Perfekt för dig som tänkt driva midbasar på MAD A2-600.1DFL!
  • 1x600W RMS i 1 Ohm
  • 1x420W RMS i 2 Ohm
  • 1x280W RMS i 4 Ohm
  • Kaxig design
  • Rejäl kylning
  • Fantastiskt ljud
  • Bass Remote medföljer
  • Klass D
  • MAD LINK-stöd, länka ihop två steg med varandra
  • Högnivåingång med autostart
  • CLIP-indikator
Bättre än någonsin
Slutsteget som överlevererar
Läs mer Dölj