Portad 1x12 tums W0-baslåda
JL Audio CP112-W0v3 är en portad BassWedge-baslåda byggd för att få ut så mycket som möjligt av W0v3-elementet från JL Audio, och det märks. Den slotportade designen ger en grymt effektiv och tung bas, samtidigt som lådans form gör den lätt att placera som vanligt eller ner mot golvet. Oavsett hur du vänder den levererar den vad den lovar!
- 1x12 tums BassWedge-baslåda
- 4 Ohm impedans
- 300W RMS
- 414 x 386 x 516/400 mm
- Kan användas nedåtspelande
- Slotport
- W0v3-baselement
- Rekommenderad effekt på slutsteg: 75-300W RMS
Mycket bas för pengarna
BassWedge-lådorna är byggda för att få ut så mycket som bara möjligt ur JL Audios W0v3-element. Slotportad låda med gemensam kammare ger högt ljudtryck till ett rimligt pris.
Flexibel placering
Lådans form med förlängda sidor gör att den kan placeras med elementet riktat utåt eller nedåt, beroende på vad som passar bilen bäst. Fungerar lika bra nedåt som bakåt i bagageutrymmet.
MAD A2-600.1DFL är ett kraftfullt och imponerande monoblock! Detta är ett fullregistersteg, vilket innebär att det kan användas för att driva en baslåda eller midbasar/mellanregister. Med MAD A2-serien har GAS tagit fram slutsteg som både förbättrar ljudet och även ger bygget den kraft det förtjänar. I 1 Ohm kan detta lilla monster ge ut 600W! För dig som vill ha total kontroll över ljudet hittar du även ett hög- och lågpassfilter med stöd för bandpassdelning. Perfekt för dig som tänkt driva midbasar på MAD A2-600.1DFL!
- 1x600W RMS i 1 Ohm
- 1x420W RMS i 2 Ohm
- 1x280W RMS i 4 Ohm
- Kaxig design
- Rejäl kylning
- Fantastiskt ljud
- Bass Remote medföljer
- Klass D
- MAD LINK-stöd, länka ihop två steg med varandra
- Högnivåingång med autostart
- CLIP-indikator
Bättre än någonsin
MAD A2-serien ersätter storsäljarna ur PRO- och PRO POWER-serien. Utgångspunkten har varit att förbättra slutstegen på alla fronter. Varenda detalj har synats och särskild vikt har lagts på att optimera, ett tillskott är bättre komponenter som bidrar till ett förbättrat ljud jämfört med lillebror MAD A1. Utseendemässigt närmar sig slutstegen också MAD A1, men här har GAS även krämat ut mer effekt. Det finns även fördelar med detta snygga yttre - kylflänsarna säkerställer optimal kylning för bästa möjliga prestanda!