Rockford Fosgate Power T750X1DB, monoblock
Kraftfullt och välljudande slutsteg från de erkända amerikanska tillverkarna Rockford Fosgate.
Kampanj
Beskrivning
Rockford Fosgate Power T750X1BD är ett otroligt välljudande, kompakt och kraftfullt monoblock från de legendariska amerikanska tillverkarna Rockford Fosgate. Det är ett 750W-steg som ger en riktig punch i ljudbygget! Power-serien från Rockford är byggd för att prestera, men bjuder givetvis också på ett otroligt välljud. Steget är BD-klassat, vilket innebär att designen är mer effektiv och har lägre distorsion än än typiska AB- eller D-klassade steg. Den patenterade C.L.E.A.N-funktionen gör det enkelt att ställa in ett ljud fritt från signalklippning.
  • Otroligt kompakt
  • BD-klassat
  • Frekvensomfång 20-230 Hz
  • Högnivåingång med autostart
  • C.L.E.A.N-inställning
  • Avancerad kylning
Välljud och kraft i ett kompakt chassi
C.L.E.A.N - Calibrated Level Eliminates Audible Noise
Effekthantering:
500 Watts @ 4 Ohm
750 Watts @ 2 Ohm
750 Watts @ 1 Ohm
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
Bevaka
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid Slutsåld
Vi rekommenderar 
Auto-Connect OFC kabelkit, 10.2mm²
Köp
Info
Artnr: 510T750X1BD
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: Rockford Fosgate
      Modell: Power
      Typ: Klass-BD
      Effekt (RMS): @ 1 Ohm: 1x750 W, @ 2 Ohm: 1x750 W, @ 4 Ohm: 1x500 W
      Frekvensomfång: 20 - 230 Hz
      Inbyggda delningsfilter: Lågpass: 50Hz - 250Hz @ 12dB
      Högnivåingång: Ja
      Strömingångar: 10 mm²
      Vikt: 6.07 kg
      Dimensioner (BxHxD): 41 x 108 x 211 mm