ACV 621300-10-1 är ett 2-DIN kit som är speciellt utformat för att passa Toyota Celica (T23), Toyota MR2 (W3) och Toyota RAV4 (XA2). Detta kit innehåller en monteringsram, kablage och adapter för att underlätta installationen av en eftermarknads huvudenhet (HU).
- Inkluderar en 2-DIN facia plate i svart färg.
- Kompatibel med flera Toyota-modeller från olika årtal.
- Innehåller nödvändiga kablage och adaptrar för installation.
- Stöder anslutning av rattstyrning och antenn.
- Installation kräver viss teknisk kunskap och verktyg.
Detta kit är utformat för att ersätta OEM huvudenheter som ofta är specifika för varje bilmodell. Installationskitet innehåller alla komponenter som behövs för att byta ut en original HU. Beroende på bilens utrustning kan alla adaptrar och gränssnitt som krävs för att driva den nya enheten och återställa bilens funktioner ingå i leveransen. Det är viktigt att kontrollera installationsrekommendationerna för de olika komponenterna. I vissa fall stöds inte alla bilfunktioner, som till exempel Trailer Assist eller andra förarassistanssystem. Kontrollera OEM HU och bilinställningar för tillgängliga inställningar före installation. Beroende på bilens utrustning samt funktioner och mjukvara hos den eftermarknads HU kan vissa funktioner saknas eller ersättas av andra funktioner. Jämför de medföljande kablagekontakterna med kontakterna i din bil för att säkerställa att de passar både optiskt och tekniskt. Kontrollera även om någon av de listade OEM huvudenheterna var installerad från början. Slutligen, kontrollera bilens funktionalitet, inställningar och rattstyrningsfunktionalitet före slutmontering.
Notera att detta kit inkluderar en analog kontakt (20 Pin Suzuki), en OEM SWC > 3,5mm Jack / lösa kablar, samt en OEM antenn ISO(f) > DIN(m). Installationen av den eftermarknads HU kräver OEM metallfästen och anpassningsarbete beroende på bil och OEM HU.
Passar till
Toyota Celica (T23) 10/1999 - 01/2006
Toyota MR2 (W3) 04/2000 - 03/2003
Toyota RAV4 (XA2) 10/2000 - 12/2003
Toyota RAV4 (XA2) 12/2003 - 01/2006
Specifikationer
Färg: svart
Inkluderade komponenter: 2-DIN facia plate, SWC adapter, antennadapter