Subwoofer med 12 tum, DS18 GEN-XX12.4DHE, kraftfull basåtergivning.
Två 12-tums baslådor med svart finish och röd detalj.
Två 12-tums baselement med röd och svart design för kraftfull ljudåtergivning.
Två 12-tums baselement för bil med robust konstruktion och kraftfull ljudåtergivning.
2-pack DS18 GEN-XX12.4DHE, 12 tums baselement
Två 12 tums baslådor med kraftig konstruktion och stilren design.
2-pack med prisvärda baselement med gott om slaglängd som älskar djupbas!
Kampanj
Paketlösning
Paketlösningar
Beskrivning
2-pack med spelglada basar som verkligen trivs att spela djupt!
  • Prisvärt 12tums baselement lång slaglängd
  • 600W RMS / 1200W MAX
  • 2tums talspole
  • 2x4 Ohm impedans
  • 25 mm Xmax
  • Trivs i både portade och slutna lådor
  • Säljs styckvis!
DS18 GEN-XX12.4DHE
Med en effekthantering på 600W RMS och 1200W MAX kräver inte denna filur gigantiska mängder effekt för att komma till liv. Du kommer kunna skaka om grannskapet och dra uppmärksamheten till dig vart du än åker utan att tömma plånboken. Frekvensomfånget på 20Hz-1.5kHz garanterar ett brett spektrum av basåtergivning vilket gör att du kan höra varje detalj och nyans av din favoritlåt. Den långlindade 2tums talspolen och dubbelstackade magneten är särskilt utformade för att säkerställa att varje ton spelas med precision. Ett lågt Fs-värde på 30.5Hz gör att basen gräver djupt ner i det subsoniska, vilket låter dig uppleva markskakande djupbas utan problem förutsatt att lådan är designad därefter. Gör dig redo att omdefiniera vad du trodde var möjligt inom billjud - GEN-XX12.4DHE gör dina drömmar till verklighet.
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Storlek: 12" / 300 mm
Effekttålighet: 600W RMS / 1200W MAX
Känslighet: 86.7 dB 1W/1m
Impedans: 2x4 Ohm
Frekvensomfång: 20Hz-1.5kHz
Rekommenderad delning: 80Hz LPF
Talspole: 2" / 50.8 mm svart aluminium
Magnet: 136oz
Yttermått: 316 mm
Monteringsdjup: 165 mm
Monteringshål: 277 mm
Magnetdiameter: 156 mm
Vikt: 8.8 kg
Parametrar
Vas: 56.436 L
Xmax: 25 mm (1-way)
Fs: 30.5 Hz
Qms: 3.991
Qes: 0.532
Qts: 0.469
Mms: 153.38 g
Cms: 0.175 mm/N
BL: 19.173
Le: 0.6741 mH
Sd: 475.29 cm²
Re: 6.4 Ohm
Läs mer Dölj
Kampanj
Paketlösning
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
Antal:
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Artnr: SETGENXX124DHEX2
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
  • Tillverkare: DS18
    Storlek: 12 tum
    Impedans: 2x4 Ohm