4-pack DS18 Pancadão PRO-1.5KP10.4, extrem 10 tums midbas
Två 10 tum midbashögtalare från DS18 med en robust design.
4-pack med helt orimliga 10tums midbasar från amerikanska DS18 som tål extrema 1500W RMS styck!
Kampanj
Paketlösning
Beskrivning
DS18 Pancadão PRO-1.5KP10.4 är en helt orimlig 10tums midbas från amerikanska DS18 som tål extrema 1500W RMS. Namnet Pancadão kommer från Brasilien och betyder i princip "stenhård bas", och denna midbas levererar exakt det. Med en extremt starkt motor passar den allra bäst i portade lådor och horn och kommer då leverera ett helt galet ljud - se bara till att du har bas och diskant som orkar hänga med!
  • Extrem 10 tum midbas/mellanregister
  • 4 Ohm impedans
  • 1500W RMS / 3000W MAX
  • 94.4 dB känslighet
  • 3" talspole
  • Trivs bäst i portade lådor och horn
  • Säljs styckvis
DS18 Pancadão PRO-1.5KP10.4
Förbered dig på att bli imponerad av denna extrema 10tums midbas - det utmärkta valet för den som söker det värsta av det värsta. Denna midbas är inte för den försiktiga, med ett namn som i princip betyder "stenhård bas" på brasiliansk portugisiska, levererar denna midbas exakt det. En gigantisk ferritmagnet står som hjärtat i hela högtalaren som i sin tur sitter monterad i en gjuten förstärkt aluminiumkorg. PRO-1.5KP10.4 är byggd för att hantera galna mängder effekt och ge ifrån sig ett högljutt ljud som aldrig tidigare skådats. Effekttåligheten på 1500W RMS och 3000W MAX gör den till en av de mest kraftfulla midbasarna på marknaden.
Men det är inte allt - detta är verkligen en "do-it-all"-midbas som spelar allt med ett frekvensomfång från en hårt slagande midbas hela vägen upp i diskantregistret, allt med en otrolig ljudnivå. Med en känslighet på 94.4 dB och ett frekvensomfång på 80Hz-10kHz sätter denna Pancadão-midbas en ny standard för billjud. Fs-värdet ligger på 81Hz med ett Qts-värde på 0.382, som i sin tur innebär att denna midbas trivs bäst i portade lådor och horn. Om du letar efter en midbas som kommer skilja ljudbygget från resten behöver du inte leta längre!
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Storlek: 10" / 254 mm
Impedans: 4 Ohm
Effekttålighet (RMS): 1500W
Effekttålighet (MAX): 3000W
Känslighet: 94.4 dB 1W/1m
Frekvensomfång: 80Hz - 10kHz
Rekommenderad delning (HPF): 80Hz
Talspole: 3" / 76.2 mm
Magnet: 90oz
Ytterdiameter: 267 mm
Monteringsdjup: 122 mm
Monteringshål: 235 mm
Parametrar
Vas: 13.935L
Fs: 81Hz
Qms: 5.622
Qes: 0.409
Qts: 0.382
Mms: 52.232 g
Cms: 74.45 um/N
BL: 13.459
Le: 0.827 mH
Sd: 363 cm²
Re: 2.08 ohms
Läs mer Dölj
Kampanj
Paketlösning
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
Antal:
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid Beställningsvara
Vi rekommenderar 
Visa alla 
Visa färre 
Auto-Connect 2 m² dämpmatta på rulle, 2 mm
Köp
Info
Auto-Connect dämpning av bildörr, startkit
Köp
Info
MDF-ring, 10 tum
MDF-ring, 10 tum
Artnr: SETPRO15KP104X4
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
  • Högtalartyp: SPL
    Slutsteg:
    Tillverkare: DS18
    Storlek: 10 tum
    Impedans: 4 Ohm