Ge din raggarplanka en rejäl ljuduppgradering med detta paket från JL Audio och Auto-Connect. Fyra stycken C1-690x 6x9-högtalare levererar klart och balanserat ljud med kraftfull diskant, medan SPL-lådan SVE469 maxar prestandan utan att kompromissa med bilens originalutseende. Perfekt för dig som vill ha grymt ljud utan krångel!
JL Audio C1-690x bygger på en enkel idé: att billjud inte ska behöva låta billigt. Här får du ordentliga diskanter, genomtänkt konstruktion och ljud som känns betydligt mer påkostat än prislappen antyder. Allt är gjort för att passa direkt på originalplatser, men inget låter original.
- 2-vägs koaxialhögtalare
- 4 Ohm
- 60W RMS
- 39-22.000 Hz frekvensomfång
- 91.5 dB känslighet
- Aluminium-diskanter
- Klart och balanserat ljud
- Bra uppgradering från original
- DMA-optimerade midbaselement
- Rekommenderad effekt: 10-100W RMS
Auto-Connect SVE469 är en SPL-låda som är skapt för att få dina 6x9" högtalare att prestera på topp! Lådan är snyggt klädd med högtalarmatta och har en genomtänkt design som gör att den går att montera på flera olika sätt och vinklar - utan att behöva göra någon direkt åverkan på bilens interiör.
- Plats för 4 st. 6x9"
- Dämpull i lådan för bättre ljud
- Gjord i MDF
- Fördragna kablar
- Avstämning: 68 Hz
- Ordentliga terminaler
- Två separata kammare, 21 liter volym vardera
Sverige
Norge
Finland













