Dayton Audio UMII10-22, 10
En närbild av en högtalare med en 10-tums basenhet.
Dayton Audio UMII10-22, 10" baselement
Kampanj
Beskrivning
Dayton Audio UMII10-22 är ett otroligt välljudande och kraftfullt baselement som levererar stram och ren basåtergivning, perfekt för både stereoanläggningar, hemmabiosystem eller bilstereo. Den nya andra generation har förbättrats för att höja prestandan ytterligare. Ultimax-serien har gjort Dayton känd över hela världen, riktad mot seriösa DIY-byggare som vill skapa en baslåda som kan flytta stora mängder luft. Med dubbla 2 Ohms talspolar kan slutimpedansen anpassas till 1 Ohm parallellt eller 4 Ohm i serie, beroende på förstärkarens kapacitet.
  • Kraftfullt 10" med dubbla, 4-lagers 2.5" talspolar på 2 Ohm vardera
  • 600W RMS
  • Impedans: 4 Ohm i serie, 1 Ohm i parallel
  • Styv, superlätt vävd kolfiberkon för snabb och exakt respons
  • Linjär rörelse: Dubbla spider för minimal distorsion och linjär rörelse
  • Ventilerat polstycke och magnet för effektiv värmeavledning och minimal kompression
  • Aluminiumhylsa ger linjär induktans för minskad distorsion
  • Xmax: 20 mm
Type alt text here
Enastående ljudkvalitet
Baselementet för basnördarna
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Vi rekommenderar 
Proson Arctic 2x2.5 mm² svart högtalarkabel, lösmeter
Köp
Info
Artnr: 860UMII1022
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: Dayton Audio
      Högtalartyp: Baselement
      Storlek: 10 tum
      Effekt (RMS): 600 W
      Impedans: 2x2 Ohm