DS18 EXL-XX12.2DHE, brutal 12 tums bas
Ett baselement för dig som inte har några grannar - och absolut inte vill ha några.
Kampanj
Paketlösningar
2-pack DS18 EXL-XX12.2DHE, brutal 12 tums bas
Passar min bil
Portad 1x12 tums baslåda med DS18 EXL-XX12.2DHE
Passar min bil
Portad 2x12 tums Comp-låda med 2st DS18 EXL-XX12.2DHE
Beskrivning
DS18 EXL-XX12.2DHE är baselementet för dig som inte har några grannar - och absolut inte vill ha några heller. Här har DS18 i princip inte snålat på någonting för att skapa en av de värsta SPL-demobasarna som fysikens lagar tillåter. Vad sägs om en effekttålighet på hela 2000W RMS (snålt räknat) och upphängning som tillåter 42mm Xmax?
  • 12tums baselement med ordentlig slaglängd
  • 2000W RMS / 4000W MAX
  • 3tums talspole
  • 2x2 Ohm impedans
  • 42 mm Xmax
  • 23 kg ren basglädje
  • Säljs styckvis!
DS18 EXL-XX12.2DHE
Detta baselement tänjer gränserna för lågfrekvent basåtergivning och levererar en storslagen basglädje som lämnar lyssnaren mållös. EXL-XX12.2DHE erbjuder ett grymt bra pris/prestanda-förhållande som utmanar även de dyraste långslagiga baselementen på marknaden. DS18 skryter med en 3tum talspole med svart aluminium - som ett bevis på dess extrema effekttålighet och effektivitet. Med en imponerande effektsiffra på hela 2000W RMS och 4000W MAX ger denna bas en slagkraft som utan tvekan får hela bilen att vibrera.
Den amerikanska ljudupplevelsen
Specifikationer
Storlek: 12" / 300 mm
Effekttålighet: 2000W RMS / 4000W MAX
Känslighet: 87 dB 1W/1m
Impedans: 2x2 Ohm
Frekvensomfång: 20Hz-1.3kHz
Rekommenderad delning: 80Hz LPF
Talspole: 3" / 75.6 mm svart aluminium
Magnet: 306oz
Yttermått: 321 mm
Monteringsdjup: 200 mm
Monteringshål: 282 mm
Magnetdiameter: 226 mm
Vikt: 23 kg
Parametrar
Vas: 21.986L
Xmax: 42 mm (1-way)
Fs: 39.8 Hz
Qms: 5.128
Qes: 0.529
Qts: 0.468
Mms: 302.158 g
Cms: 0.025 mm/N
BL: 16.523
Le: 6.9 mH
Sd: 433.74 cm²
Re: 3.6 Ohm
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Artnr: 803EXLXX122DHE
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: DS18
      Storlek: 12 tum
      Känslighet: 87 dB
      Effekt (MAX): 4000 W
      Effekt (RMS): 2000 W
      Impedans: 2x2 Ohm
      Monteringsdjup: 200 mm
      Monteringshål: 282 mm