Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd i gruppen Paketlösningar / Paket för hemmet / Högtalarpaket hem hos BRL (303ELIPLAM5RD)
Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd
Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd
Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd

Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd

Femhögtalarsystem för hemmabio och musik med kompakt, sfärisk design som ger jämn ljudspridning och neutralt ljud med tydlig bas och mjuk diskant.

Kampanj

Beskrivning

Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd är ett femhögtalarsystem med kompakta, klädda högtalare som passar för hemmabio och musiklyssning. Högtalarna har en unik sfärisk design som ger jämn spridning och en neutral, balanserad ljudbild med tydliga mellanregister och detaljerad diskant. Tack vare en 17 cm coaxial midbas/low driver och 25 mm diskantdome levererar de ett rent och dynamiskt ljud med kraftfull bas och silkiga höga frekvenser. Systemet är lätt att montera och kan kompletteras med vägg- eller takfästen för flexibel placering.- Set med 5 högtalare i röd klädsel - Kompakt och sfärisk design för jämn ljudspridning - 17 cm coaxial midbas/low driver för ren bas och fylligt mellanregister - 25 mm diskantdome för detaljerad och mjuk diskant - Bassreflexkonstruktion ger kraftfull och tajt bas - Tung och styv konstruktion för stabilitet och låg resonans - Neutral och balanserad ljudbild utan överdrivna frekvensområden - Passar för hemmabio och musik i stereo - Möjlighet till vägg- eller takmontering med tillbehör Design och konstruktion
Planet M är byggd med fokus på akustisk precision och estetisk kvalitet. Den tunga, styva konstruktionen minimerar oönskade vibrationer och ger en stabil basåtergivning. Den sfäriska formen bidrar till en bred och jämn ljudspridning vilket skapar en naturlig och omslutande ljudbild i rummet. Den röda klädseln ger en stilren och modern look som passar i många miljöer. Högtalarna är lätta att placera och kan monteras på vägg eller tak för optimal ljudbild.Ljudprestanda
Med en koaxial mellanregister- och baselement tillsammans med en diskantdome levererar Planet M ett rent och dynamiskt ljud med mycket god detaljåtergivning. Diskanten är mjuk och silkeslen utan att bli vass, mellanregistret är fylligt och naturligt, och basen är tajt och snabb tack vare bassreflexdesignen. Det ger en neutral ljudsignatur som passar både musik och film, med en bred stereobild och bra kontroll i hela frekvensområdet.Specifikationer
Element: 17 cm coaxial midbas/low driver och 25 mm diskantdome Typ: Bassreflex Färg: Röd klädsel Konfiguration: 5.0 (fem högtalare) Montering: Vägg- eller takmontering möjlig med tillbehör Användning: Hemmabio och musik Design: Sfärisk, kompakt
Läs mer Dölj

Elipson Planet M klothögtalare 5.0 set röd

Femhögtalarsystem för hemmabio och musik med kompakt, sfärisk design som ger jämn ljudspridning och neutralt ljud med tydlig bas och mjuk diskant.

Kampanj

13990 kr
Spara
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
 
Vi rekommenderar 
Proson Arctic 1x1 meter terminerad centerkabel
Proson Arctic 1x1 meter terminerad centerkabel
499 kr
Köp
Info
Proson Arctic 2x3.5 meter terminerad högtalarkabel
Proson Arctic 2x3.5 meter terminerad högtalarkabel
1499 kr
Köp
Info
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid 7-10 arbetsdagar
Artnr: 303ELIPLAM5RD
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).

    Den här produkten har inga recensioner.

60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Typ: 5.0 system
      Färg: Röd
    • Butikslager
      • Webblager
      • Karlstad
      • Borlänge
      • Trollhättan
      • Jönköping
      • Göteborg
      • Örebro
      • Västerås
      • Norrköping
      • Stockholm
    • Om varumärket
    • Elipson
    • Du har nyligen tittat på
    • Liknande produkter
    • Du kanske gillar
    • Manualer/Dokument
    • Rekommenderade tillbehör

    Behöver du hjälp med montering?

    I samtliga BRL-butiker erbjuds professionell montering av allra högsta klass.
Våra montörer har lång erfarenhet av standardmonteringar och speciallösningar i bil, husbil, lastbil och båt där resultaten och kraven alltid är högt satta. I samtliga av våra monteringshallar installerar vi också LED-belysning, som LED-ramp och extraljus.

    Logga in

    Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

    OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.