Kompakt fullregistersteg i svart med orange text, modell GAS MAX PA1-1500.1DZ1.
Kompakt fullregistersteg med svart hölje och ventilationsöppningar.
Kompakt fullregistersteg med olika ingångar och utgångar.
GAS MAX PA1-1500.1DZ1, kompakt fullregistersteg
Kompakt fullregistersteg med tillbehör och förpackning. Modell PA1-1500.1DZ1.
Kompakt och kraftfullt effektmonster som levererar 1500W i 1 Ohm från GAS!
Kampanj
Paketlösningar
Beskrivning
MAX PA1-1500.1DZ1 är ett kompakt, snyggt och vansinnigt kraftfullt slutsteg som levererar galet mycket kraft! Det hemliga vapnet: vansinnigt hög effektivitet. Effekthanteringen ligger på 1500W RMS i 1 Ohm och i denna kategori av slutsteg innebär det rejält med effekt som går rätt ut till (exempelvis) ett baselement, med minimal effektförlust. Kort och gott det perfekta valet för dig som vill få ut omåttligt med effekt till baslådan. Och du, då detta slutsteg är ett fullregistersteg kan du även driva mellanregister och diskanter på. Mångsidighet som heter duga!
  • Kompakt och välspelande effektmonster
  • Fullregister, kan driva allt från baselement till diskanter
  • Grymma inställningsmöjligheter med hög-/band-/lågpassfilter
  • 1500W RMS i 1 Ohm
  • Rejäl kylning
  • Moderna Klass D-kretsar för bästa tänkbara effektivitet
  • Bass remote med inbyggd CLIP-lampa ingår
Hög effektivitet, fantastisk kylning
Mångsidigt effektmonster
Säkerhet framförallt
Lätt att göra rätt
En smart konstruktion, helt enkelt
Specifikationer
1x1500W @ 1 Ohm
1x850W @ 2 Ohm
1x500W @ 4 Ohm
Frekvensomfång: 15-22.000 Hz
Bass EQ: 35-70 Hz (0-12 dB)
Lågpassfilter: 50-22.000 Hz
Hög-/bandpassfilter: 15-80 Hz
Dämpfaktor: >120
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Vi rekommenderar 
Auto-Connect OFC kabelkit, 35.5mm²
Köp
Info
Artnr: 900MAXPA115001DZ1
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: GAS
      Typ: Klass-D
      Effekt (RMS): i 1 Ohm: 1x1500 W, i 2 Ohm: 1x850 W, i 4 Ohm: 1x500 W
      Frekvensomfång: 15-22.000 Hz
      Bass boost: Ja
      Strömingångar: 35 mm²
      Dimensioner (BxHxD): 125 x 66 x 229.5 mm