DS18 ZXI-112LD.RG med GAS MAX PA1-1500.1DZ1, baspaket
En svart och orange förstärkare med modellnamnet MAX PA1.
En svart ljudförstärkare med flera ingångar och utgångar.
Brutal 1x12tums baslåda från DS18 som gräver ner i avgrunden, med ett monoblock på 1500W RMS från GAS!
Kampanj
Paketlösning
Beskrivning
Brutal 1x12tums baslåda från DS18 som gräver ner i avgrunden, med ett monoblock på 1500W RMS från GAS. Perfekt för en extrem basglädje, utan att offra massor av plats i bagaget!
DS18 ZXI-112LD.RG är en djupt avstämd portad 1x12 tums baslåda på 1000W RMS från amerikanska DS18:s prisvärda och välspelande ZXI-serie. Här finner vi ett praktexempel på djupbas i mängder trots ett kompakt format, perfekt när du vill ha gott om ljud men inte offra hela bagaget! Impedansen på 1 Ohm gör sig perfekt med nästan vilket monoblock som helst mellan 1000-2000W RMS.
  • Portad 1x12 tums baslåda
  • Ett färdigmonterat ZXI-12.2D-baselement
  • 1000W RMS / 2000W MAX
  • Parallellkopplad internt till 1 Ohm impedans
  • Smidiga pushterminaler för enkel inkoppling
  • Djup avstämning på 29 Hz
  • Mycket bas utan att ta upp hela bagaget!
  • Kompakta yttermått på 58.8 x 36.8 x 45/50 cm
MAX PA1-1500.1DZ1 är ett kompakt, snyggt och vansinnigt kraftfullt slutsteg som levererar galet mycket kraft! Det hemliga vapnet: vansinnigt hög effektivitet. Effekthanteringen ligger på 1500W RMS i 1 Ohm och i denna kategori av slutsteg innebär det rejält med effekt som går rätt ut till (exempelvis) ett baselement, med minimal effektförlust. Kort och gott det perfekta valet för dig som vill få ut omåttligt med effekt till baslådan. Och du, då detta slutsteg är ett fullregistersteg kan du även driva mellanregister och diskanter på. Mångsidighet som heter duga!
  • Kompakt och välspelande effektmonster
  • Fullregister, kan driva allt från baselement till diskanter
  • Grymma inställningsmöjligheter med hög-/band-/lågpassfilter
  • 1500W RMS i 1 Ohm
  • Rejäl kylning
  • Moderna Klass D-kretsar för bästa tänkbara effektivitet
  • Bass remote med inbyggd CLIP-lampa ingår
Hög effektivitet, fantastisk kylning
Läs mer Dölj