Hammer Tech Assault Class ACF10NEO, 10 tums mellanregister
Kraftfullt och tufft 10 tums mellan-/fullregister med en unik design från Hammer Tech!
Kampanj
Paketlösningar
4-pack Hammer Tech Assault Class ACF10NEO
Passar min bil
Beskrivning
Neodym-drivna 10-tums midbasar
Hammer Tech ACF10NEO är ett 10 tums fullregisterelement i Assault Class-serien, byggt för hög verkningsgrad och kompakt montering. Den starkta neodymiummotorn, vattentåliga material och dual cone-design ger brett register upp till 20.000 Hz utan separat diskant. För dig som vill kombinera nivå, klarhet och låg vikt i riktigt ambitiösa ljudbyggen.
  • 10" fullregisterelement
  • 4 Ohm
  • 400W RMS / 800W MAX
  • Frekvensomfång: 90-20.000 Hz
  • Känslighet: 95.9 dB
  • Vattentålig konstruktion
  • Dual cone-papperskon
  • 65 mm talspole
  • Neodymiummagnet, kompakt motor
  • Monteringsdjup: 91 mm
Effekt och kontroll i vardag och väta
ACF10NEO använder marinklassade komponenter och en styv korg som tål både fukt och vibrationer. Neodymmotorn ger låg vikt och hög magnetisk kraft i ett smalt format, vilket underlättar montering i dörrar, paneler och öppna byggen där utrymmet är begränsat.Hela registret i ett elementDual cone-tekniken ger respons upp till 20.000 Hz. I enklare system klarar du dig utan separat diskant. Behöver du mer topp kan du fintrimma via EQ i huvudenheten.
Assault Class
Hungriga Hammer Tech
Parametrar
Frekvensomfång: 90-20.000 Hz
Effekt (RMS/Max): 400 / 800W
Impedans: 4 Ohm
Känslighet: 95.9 dB
Vas: 22.451 liter
Qms: 2.950
Qes: 0.586
Qts: 0.489
BL: 8.457
Re: 3.0 ohm
Mms: 27.332 g
Cms: 122.213 mm/N
Talspole: 65 mm
Magnet: Neodymium
Monteringsdiameter: 228 mm
Monteringsdjup: 91 mm
Läs mer Dölj
Kampanj
Spara
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Vi rekommenderar 
Auto-Connect 2 m² dämpmatta på rulle, 2 mm
Köp
Info
Auto-Connect dämpning av bildörr, startkit
Köp
Info
Artnr: 801ACF10NEO
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: Hammer Tech
      Storlek: 10 tum
      Effekt (MAX): 800 W
      Effekt (RMS): 400 W
      Impedans: 4 Ohm
      Monteringsdjup: 65 mm
      Monteringshål: 228 mm