Hammer Tech Heavy Class Ultra HCU15D24 & SPL ELITE 2100.1DF, baspaket
Galna mängder bas i ett vråltungt baspaket från Hammer Tech och Bass Habit!
Kampanj
Paketlösning
Beskrivning
En 15-tummare som producerar galet mycket bas? Ja, tack! I detta baspaket får du Hammer Tech:s grymma 15" Heavy Class Ultra HCU15D2 och ett strömstarkt slutsteg från Bass Habit!
Hammer Tech Heavy Class Ultra HCU15 är en brutal 15" bas från ljudexperterna på Hammer Tech! Denna serie är ett mellanting mellan Heavy och Tactical Class-serien och kommer leverera galet mycket bas i rätt låda. Riktigt imponerande, med 1850W RMS effekttålighet. Konen består av en mix mellan papper och kevlar, en blandning som ger basen rätt egenskaper, mycket god stabilitet och tålighet - något som lär behövas! Talspolen är på 3 tum, gjord av ren koppar och är byggd att hantera rikligt med värme. Hur ger man ström till denna best? Jo, ett strömstarkt slutsteg är ett måste, men Hammer Tech har satsat på rejält tilltagna kablar som kopplats direkt till talspolen, s.k "direct leads", på hela 10mm². Inga svaga terminaler här inte, endast det bästa duger!
  • 1850W RMS
  • 2x2 Ohm
  • 10mm² direct leads
  • Riktigt stabil kon av opressat papper förstärkt med kevlarfibrer
  • 3" talspolar i koppar
  • Bas i världsklass!
  • Rejäl upphängning
Billjud för alla
  • Kraftfullt fullregistersteg
  • 2100W RMS i 1 Ohm
  • 1450W RMS i 2 Ohm
  • 850W RMS i 4 Ohm
  • Anslutningar för 35mm² strömkabel