Meguiar's 6" Ultra Universal Microfiber Pads är mikrofibertrissor för maskinpolering som kombinerar avverkning och finish i samma typ av trissa. De kan användas tillsammans med rubbingmedel för att arbeta bort grövre defekter som repor och oxidering, men fungerar lika bra med polermedel eller one-step-produkter när målet är att förbättra glans och jämnhet i lacken. Konstruktionen i mikrofiber ger en effektiv bearbetning samtidigt som ytan lämnas mer förfinad än med renodlade grovtrissor. De är främst anpassade för oscillerande polermaskiner och klarar upprepad användning tack vare att de är tvättbara.
- Mikrofibertrissor för både korrigering och finish
- Kan användas med rubbing, polermedel eller one-step-produkter
- Tar bort repor, virvlar, oxidation och andra defekter
- Ger en jämnare yta med förbättrad glans
- Anpassade för oscillerande polermaskin
- Fungerar även för rengöring av textil, vinyl och läder
- Tvättbara och återanvändbara
- Levereras i 2-pack
En trissa för flera steg
Den här typen av mikrofibertrissa ger dig möjlighet att arbeta både med grövre korrigering och finare finish beroende på vilket medel du använder. Det gör den till ett flexibelt verktyg i poleringsprocessen.
Effektiv bearbetning med mikrofiber
Mikrofiberkonstruktionen ger bra grepp i ytan och hjälper till att arbeta bort defekter effektivt, samtidigt som finishen blir jämnare än med mer aggressiva alternativ.
Mer än bara lack
Förutom polering av lack kan trissorna även användas tillsammans med rengöringsmedel för interiöra ytor som textil, vinyl och läder, vilket gör dem användbara i flera moment.
Specifikationer
Typ: Mikrofibertrissor för polering och lackkorrigering
Storlek: 6 tum, cirka 15.2 cm
Användningsområde: Borttagning av repor, virvlar, oxidation och finishförbättring
Maskintyp: Oscillerande polermaskin
Material: Mikrofiber
Återanvändbar: Ja, tvättbar
Förpackning: 2-pack
Sverige
Norge
Finland













