Digital ljudprocessor med flera ingångar och utgångar.
En ljudprocessor med flera ingångar och utgångar för ljudbehandling.
En elektronisk enhet med ingångar och utgångar för ljudbehandling.

MiniDSP C-DSP 8x12

MiniDSP C-DSP 8x12 är en klockren multifunktionell digital ljudprocessor som är anpassad både för digitala och analoga källor.

Kampanj

LAGERRENSNING

Beskrivning

MiniDSP C-DSP 8x12 är en klockren multifunktionell digital ljudprocessor som är anpassad både för digitala och analoga källor. Kompakt men innerhåller otroligt detaljerade inställningsmöjligheter som bidrar till ett fantastiskt ljudsystem.

  • 6st Analoga / 6st Digitala ingångar
  • 12st analoga utgångar
  • 32bit DAC / 32bit ADC
  • Optisk ingång
  • Kompakt och stilren design

Vill man kunna bygga ett riktigt schysst ljudsystem och se till att alla högtalare samt slutsteg får korrekt delningsfrekvens, tidskorrigering, exempelvis, så är denna enhet ett fantastiskt alternativ.  Oavsett hur många eller hur några slutsteg man använder så kommer man fortfarande ha otroliga möjligheter för att få det att spela riktigt bra.

Denna enhet innerhåller även en uppgraderad version av 32 bit AKM somreducerar låga brusljud och även förbättrar den dynamiska räckvidden.

Fjärrkontroll
Fjärrkontrollen som medföljer tillåter även att man kan ha upp till 4 förinställda inställningar. Detta bidrar till en väldigt smidig lösning ifall man känner att man vill kunna justera inställningarna beroende på hur man vill att musiken skall spelas. Det går även att justera volymen direkt på fjärrkontrollen.

Vad ingår?

  • C-DSP 8X12 DSP-Processor
  • 1m USB-kabel
  • Programvara
  • 5m fjärrkontrollskabel samt fjärrkontrollsmodul.
Läs mer Dölj

MiniDSP C-DSP 8x12

MiniDSP C-DSP 8x12 är en klockren multifunktionell digital ljudprocessor som är anpassad både för digitala och analoga källor.

Kampanj

LAGERRENSNING

6998 kr / 6690 kr
Spara
6998 kr
6998 kr
Erbjudandet gäller t.o.m: 2026-03-10
Exkl. moms
 
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid 1-4 arbetsdagar
Artnr: 865CDSP8X12
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).

    Den här produkten har inga recensioner.

60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: MiniDSP
      Modell: C-DSP 8X12
      Typ: Digital Ljudprocessor
      Digitala ljudingångar: 6st RCA
      Digitala ljudutgångar: 12st RCA
      Analoga ljudingångar: 6st
      Dimensioner (BxHxD): 41x205x122 mm
    • Butikslager
      • Karlstad
      • Borlänge
      • Trollhättan
      • Jönköping
      • Webblager
      • Göteborg
      • Örebro
      • Västerås
      • Norrköping
      • Stockholm
    • Om varumärket
    • MiniDSP
    • Du har nyligen tittat på
    • Meguiar's Ultimate Leather Detailer
      Passar min bil
      229 kr
      229 kr
      Meguiars 3 in 1 wax
      Passar min bil
      330 kr
      330 kr
    • Liknande produkter
    • Du kanske gillar
    • Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan nuvarande prissänkning: 6998 kr
    • Manualer/Dokument
    • Rekommenderade tillbehör
    • Nedis Optisk Kabel 2 meter
      Passar min bil
      103 kr
      Spara 6 kr
      109 kr

    Behöver du hjälp med montering?

    I samtliga BRL-butiker erbjuds professionell montering av allra högsta klass.
Våra montörer har lång erfarenhet av standardmonteringar och speciallösningar i bil, husbil, lastbil och båt där resultaten och kraven alltid är högt satta. I samtliga av våra monteringshallar installerar vi också LED-belysning, som LED-ramp och extraljus.

    Logga in

    Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

    OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.