Rockford Fosgate T500X1BR
Rockford Fosgate T500X1BR
Rockford Fosgate T500X1BR
Rockford Fosgate T500X1BR
Rockford Fosgate T500X1br är ett monoblock ur den beryktade Power-serien som lämnar 500W RMS i 1ohm.
Kampanj
Beskrivning
Rockford Fosgate T500X1br är ett monoblock ur den beryktade Power-serien som lämnar 500W RMS i 1ohm. Med sin patenterade Boosted rail-teknologi får du en strömreserv för längre perioder av hög effektmatning. Anslutning via hög- och lågnivå gör att slutsteget kan användas till din eftermarknadsstereo eller originalstereon.
  • Patenterad Boosted Rail-teknologi
  • 1 x 500W RMS 1ohm, 1 x 300W RMS 2ohm, 1 x 175W RMS 4 ohm
  • Högnivå med autostart
  • C.L.E.A.N-inställning
  • BR-klass
Friskt anslutet
C.L.E.A.N - Calibrated Level Eliminates Audible Noise
Med slutsteget återfinns givetvis information om hur man ställer in ljudet med hjälp av C.L.E.A.N.
Boosted Rail
Tack vare ett 3-stegs luftflödessystem blir din förstärkare svalare för
ett optimalt resultat.
Läs mer Dölj
Rockford Fosgate T500X1BR
Lagerstatus
Artnr: 510T500X1BR
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).
    Den här produkten har inga recensioner.
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Tillverkare: Rockford Fosgate
      Modell: T500X1br
      Effekt (RMS): 175W x 1 @ 4Ohm 300W x 1 @ 2Ohm 500W x 1 @ 1Ohm W
      Frekvensomfång: 20 Hz - 220 Hz
      Inbyggda delningsfilter: Lågpass 50 Hz - 250 Hz @ 12 dB/Oktav
      Högnivåingång: Ja
      Vikt: 1.15 kg
      Dimensioner (BxHxD): 211 x 107 x 41 mm