Kabel med guldpläterade kontakter och vit isolering för ljudöverföring.
Kabel med guldkontakter och isolering för ljudöverföring.
Högtalarkabel med guldpläterade kontakter och två ledare i vitt.
Högtalarkabel med enkel tråd och hög ljudkvalitet.

Supra XL Annorum Single-Wire

Nyutvecklad högtalarkabel i samarbete med en erkänd svensk högtalarkonstruktör. XL Annorum kännetecknar Supra´s 40 års-firande. Här i single-wire utförande.

Kampanj

Beskrivning

Läs mer Dölj

Supra XL Annorum Single-Wire

Nyutvecklad högtalarkabel i samarbete med en erkänd svensk högtalarkonstruktör. XL Annorum kännetecknar Supra´s 40 års-firande. Här i single-wire utförande.

Kampanj

Spara
3460 kr
3460 kr
Erbjudandet gäller t.o.m:
Exkl. moms
 
Antal: 
Lägg i kundvagnen
Lagerstatus
Leveranstid
Artnr: 215XLANNORUMSW
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår! Laddare ingår!
  • (0) Recensioner
  • Betyg
    Nedan kan du betygsätta på en skala från 0-5. Om du vill kan du även skriva en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln.
    Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    OBS. Tryck endast en gång (ditt omdöme sparas).

    Den här produkten har inga recensioner.

Kampanj!

Kampanj:
Antal:
0
Kampanjstart:
Kampanjstopp:
60 dagars öppet köp Snabba leveranser Fri Frakt över 2500kr* Fri Support Hämta i butik
  • Specifikationer
    • Typ: Terminerad
    • Butikslager
    • 0
    • Om varumärket
    • Supra Cables

      Supra Cables grundades i Sverige 1976. Före 1976 hade högtalarkablar ingen identitet. De var bara kablar, där man då använde sig av en vanlig elkabel, oftast i dimensionen 2x0.5 mm2. Hade man en större musikanläggning gick man upp 2x0.75 mm2. Men så kom Supra med sin Classic 2.5, vilket skakade om marknaden med ett helt nytt koncept. Detta hände alltså i Sverige år 1976 och sedan dess har hela världen följt efter. Man har alltid arbetat efter konceptet, eller snarare filosofin, som man har valt att kalla ”No Nonsense Design”.

      Tillverkningen av kablarna och all montering sker exklusivt i Ljungskile. Kablarna är uppmärkta med ett batchnummer för att man ska kunna spåra när kabeln är producerad och för att kunna se vem som har utfört lödningen samt kvalitetskontrollen.

    • Du har nyligen tittat på
    • Supra LoRad2.5SPC 10A rak stickpropp
      Passar min bil
      fr. 660 kr
      Spara fr. 65 kr
      fr. 725 kr
    • Liknande produkter
    • Atlas Element BI-WIRE Achromatic Z, terminerad högtalarkabel stereopar 2X2 meter

      LAGERRENSNING

      Passar min bil
      1290 kr
      Spara 1408 kr
      2698 kr
      Atlas Element Bi-Amp Achromatic Z 4-4, terminerad högtalarkabel 2x2 meter

      Ny!

      LAGERRENSNING

      Passar min bil
      1790 kr
      Spara 1408 kr
      3198 kr
    • Du kanske gillar
    • Elipson Planet M klothögtalare, svart par
      Passar min bil
      4990 kr
      Spara 700 kr
      5690 kr
      Oehlbach Phasendetector
      Passar min bil
      895 kr
      895 kr
    • Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan nuvarande prissänkning: 3460 kr
    • Manualer/Dokument
    • Rekommenderade tillbehör

    Behöver du hjälp med montering?

    I samtliga BRL-butiker erbjuds professionell montering av allra högsta klass.
Våra montörer har lång erfarenhet av standardmonteringar och speciallösningar i bil, husbil, lastbil och båt där resultaten och kraven alltid är högt satta. I samtliga av våra monteringshallar installerar vi också LED-belysning, som LED-ramp och extraljus.

    Logga in

    Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

    OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.