Bass Habit Play 2 P2212 är storebror till storsäljaren P212. I lådan hittar du de tunga P2300-elementen från Play 2-serien som spelar otroligt bra, oavsett vilken musik du än spelar. Detta är på många sätt och vis en baslåda som sätter en helt ny standard i prisklassen. Ren och skär basglädje från Bass Habit!
- 1000W RMS / 2000W MAX
- Avstämd till 36 Hz
- Dubbelterminal
- Levereras parallellkopplad i 1 Ohm
- Mått: 955 x 386 x 410 (330) mm
Även om elementen är viktiga i en baslåda, så är själva lådan halva upplevelsen. Rätt låda ger basarna bästa möjliga förutsättningar att prestera och med P2212 har Bass Habit tagit fram en baslåda som fungerar till alla tänkbara musiksmaker och samtidigt ger ett sjujäkla bastryck!
På tal om det: stryktålig är den med. Bland annat sitter 30 mm tjock MDF där elementen sitter. Det här är en låda som tål att spelas, helt klart. Designen är typiskt för Bass Habit! Oemotståndligt kaxig, med snyggt designade slotporter som markeras med den röda Bass Habit-färgen.
Bass Habit SPL ELITE 2100.1DF är ett kraftfullt monoblock som är särskilt framtagen för att ge så mycket kraft som möjligt i ett kompakt format. Detta är andra generationen SPL-slutsteg med en ny, vacker röd färg och ännu mer kraft. För att vara så effektiva som möjligt så bygger SPL ELITE-seriens slutsteg på den senaste Klass-D teknologin, vilket ger en mycket högre effektivitet än ett klassiskt klass-D slutsteg!
- Kraftfullt fullregistersteg
- 2100W RMS i 1 Ohm
- 1450W RMS i 2 Ohm
- 850W RMS i 4 Ohm
- Anslutningar för 35mm² strömkabel
SPL ELITE 2100.1DF är ett fullregister-slutsteg, vilket innebär att du kan koppla baselement så väl som högtalare och diskanter på slutsteget! Det låter kanske lite galet, men om du har ett riktigt kralliga midbasar... varför inte köra två stycken av dessa effektmonster till framdörrarna och vara den som hörs mest på bilträffarna? Möjligheterna är nästintill oändliga.
För att få dina basar eller högtalare att låta precis som du vill så har SPL ELITE 2100.1DF både hög- och lågpassfilter som gör det möjligt att dela frekvenserna var du än önskar!
Sverige
Norge
Finland












