Klipsch Flexus Core 200 är en förstklassig soundbar som erbjuder fantastiskt ljud, Dolby Atmos-teknik, utbyggbarhet med surroundhögtalare samt subwoofer, sömlös anslutning och en elegant design. Core 200 är en del av Klipsch Flexus-serien, framtagen i ett nära samarbete med syskonföretaget Onkyo. Det innebär att du kan vara säker på att varje ton kommer att låta precis som den ska!
- 3.1.2-soundbar från Klipsch
- Dolby Atmos
- Utbyggbar med surroundhögtalare och trådlös subwoofer
- Välspelande - framtagen i samarbete med Onkyo
- Subwooferutgång (RCA)
- Stöd för Klipsch Connect Plus-app
Del av Klipsch Flexus-serien
Flexus Core 200 är en del av Flexus-serien, en serie som Klipsch tagit fram i nära samarbete med syskonföretaget Onkyo. Denna serie har klarat över 1 000 rigorösa tester för att säkerställa fantastisk ljudprestanda och pålitlig anslutning mellan enheterna.
Klipsch R-120SW är den största aktiva subwoofern i den upphottade Reference-serien. Ett förstklassigt digitalt slutsteg levererar stabila 200 Watt RMS, och detta tillsammans med ett 12" element med ruggigt hög känslighet så kan den här basen få tavlor att rasa ner från väggen. Den peakar 116 dB @ 30 Hz! De fina egenskaperna visar sig lika bra för musik som för film.
- Aktiv subwoofer med ett 12" långslagigt element med IMG-kon
- Förstklassigt klass D-slutsteg som levererar 200 Watt RMS (400 Watt peak)
- Bakåtriktad basport ger en extra knuff i återgivningen
- Har lågnivå stereo och LFE in
- Automatisk on/off
You can buy happiness. Its copper and black.
Den amerikanske hornpionjären Klipsch har släppt 2018 års generation av Reference-serien. Förändringarna är både kosmetiska men framför allt ljudmässiga, där man näst intill startat om från helt ny kula och designat om sin nya högtalarserie. Som brukligt när Klipsch släpper något nytt så är skillnaden inte subtil utan rätt rejäl. Dagens generation av Reference är finslipad till max.