Det här paketet kombinerar den smarta och användarvänliga bilstereon GAS GMV651BT med ett kompakt och kraftfullt 8" aktivt basrör från Bass Habit samt ett klart och stabilt 6.5" kitsystem. Perfekt för dig som vill ha ett komplett ljudsystem med bra bas och enkel kontroll i bilen.
GAS GMV651BT är en kapabel dubbel-DIN med en stor och härlig 7" pekskärm, lättnavigerat gränssnitt och goda möjligheter att spela upp musik från ett hav av olika källor. USB, AUX, SD-kort eller varför inte ansluta mobilen trådlöst via Bluetooth? Det slutar inte där! Koppla in en backkamera och mästra alla tänkbara kniviga parkeringssituationer. Det är svårt att hitta en bilstereo som kan erbjuda alla dessa finesser till samma pris!
- Stor 7" display
- Bluetooth & handsfree
- FM/AM (med RDS)
- 4x50W
- Extern mikrofon
- Ingång för backkamera
- 2 x video out, spela upp film till extern skärm
- 3 par lågnivå
Bass Habit P8A är en musikalisk och välspelande aktiv 8" basrör från den spelglada Play-serien. Detta basrör passar bl.a. mycket bra under exempelvis under ett handskfack, där man får en riktigt trevlig dB-förstärkning. Särskilt bra gör sig det i arbetsfordon eller i annat fordon med lite utrymme där du inte vill kompromissa med basljudet.
- 100W RMS / 200W MAX
- Kompakt format
- Inbyggt Klass A/B-steg
- Kaxig Bass Habit-design
- Högnivåingång med autostart
- Bass level remote medföljer
Bass Habit P165C är ett 6.5 tums kitsystem från serien Play! Låt dig dock inte luras av ordet "instegsserie"! Detta 2-vägs kitsystem presterar riktigt bra, oavsett om du väljer att driva det på originalstereon i en bil, eller ett separat slutsteg.
- Effekttålighet 60W RMS/ 120W MAX
- Impedans 4 Ohm
- Frekvensomfång 73 Hz - 20 000 Hz
- Känslighet 88 dB